Údržba materiálů

Návod na údržbu froté výrobků:

Z naší dlouholeté zkušenosti Vám chceme dát několik zásadních rad, jak zacházet s froté výrobkem, který jste si zakoupili a docílit tak co největšího efektu savosti a životnosti našeho froté výrobku.

Před prvním použití:

Každý nový froté výrobek je jedinečný a než se k Vám dostal, neprošel žádným pracím procesem. Je tedy potřeba froté výrobek řádně vyprat a připravit ho k vlastnímu použití.

Výrobek může obsahovat různé druhy nečistot, které do sebe vstřebává při výrobním procesu (tkaní). Proto je potřeba výrobek před vlastním použití několikrát samostatně vyprat. Dle doporučení 40 – 60 C°. Doporučené symboly praní najdete na textilním poutku našich výrobků.

Před prvním použití doporučujeme tedy výrobek vyprat a to samostatně při teplotách doporučených na výrobku. Pro nejlepší docílení funkčnosti doporučujeme opakovat proces min. 2x – 3x.

Tímto praním odstraníte veškeré nečistoty (prach, chloupky z přízí atd.) a nastartujete jedinečnou funkci froté výrobků a to je sání. Všeobecně platí, že čím víckrát se výrobek pere, tím víc saje.

Rady pro správnou údržbu:

Aviváž u froté výrobků nedoporučujeme. Aviváž vytvoří nepatrnou vrstvu okolo vláken, tím snižuje absorpční schopnost výrobku. Aviváž podporuje tvorbu chuchvalců a žmolků a tvrdnutí materiálu. Pokud jste zvyklí aviváž používat, použijte pouze malé množství.

Sušení froté výrobků doporučujeme klasicky na prádelních šňůrách, nebo v sušičce, kde nastavíme program na nižší teplotu. Při vysoké teplotě by se mohla bavlněná vlákna přehřát a ztratit tak svoji efektní absorpční vlastnost.

Srážení materiálu: žádný výrobek z přírodních přízí není nijak ochráněn proti srážení a je tedy potřeba počítat s určitým sražením výrobku. Při praní se tak výrobek zatáhne a zpevní se jeho konstrukce.

Vlákna: pokud se stane, že se Vám vytáhne na výrobku vlákno (nit) nevytahujte toto vlákno dál, ale jednoduše ho odstřihněte.

Prací prášky: používejte pouze kvalitní prací prášky.

Běžné prací prášky obsahují i bělidla a optické zvýrazňovače, tyto používejte pouze pro praní bílých froté výrobků. Pro praní barvených výrobků používejte prací prášky s označením Color, tyto prášky neobsahují optické zvýrazňovače a jsou určené na praní barvených textilií.Tyto prací prášky zabrání vyblednutí froté výrobků a ty zůstanou dlouhé roky stejné.

Doporučené rady při praní: froté výrobky je potřeba prát zvlášť světlé a zvlášť tmavé tak jako klasické prádlo. Tmavé odstíny mohou při prvním praní pouštět nadbytečné barvivo. V toto případě je potřeba výrobek vyprat vícekrát až do doby, kdy se přebytečné barvivo zcela vyplaví. Mokré froté nenechávejte dlouho na sobě a co nejrychleji ho dejte uschnout. Zabráníte tím zasmrádnutí produktu.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení