Výroba a sortiment

Sortiment

Naše společnost nabízí obchodním partnerům výrobky kusového bytového textilu pod vlastní značkou Praktik Home, ale také výrobky pod vlastním označením obchodních partnerů.

Froté výrobky: ručníky, osušky, koupelnové předložky, župany, žínky, plážové osušky, dětské osušky a ručníky, froté pantofle, turbany, froté kuchyňské utěrky.
Vybavení ubytovacích zařízení: hotelové ručníky a osušky, koupelnové předložky, župany, hotelové pantofle, prostěradla, ložní soupravy, peřiny a polštáře. Na tyto produkty je možné vytkat nebo vyšít vlastní označení.
Vybavení wellness a spa center: saunové kilty, turbany, prostěradla, pantofle. Na produkty je možné vytkat nebo vyšít vlastní označení.
Vybavení ložnic: prostěradla, peřiny a polštáře, ložní povlečení, deky
Vybavení kuchyní: utěrky, zástěry, chňapky, podložky, košíky na pečivo a prostírání

Vzory výrobků

Jednou z předností naší firmy je nejenom vlastní výběr materiálů pro výrobu, ale také zkušení návrháři, kteří navrhují převážnou část našich výrobků a to v trendu moderních dizajnů a barev. Každý rok přicházíme s novou kolekcí a to nejen v oblasti froté výrobků, ale také v dizajnech ložního povlečení a ostatních výrobků. Některé dizajny pro naši firmu navrhují studenti vysoké textilní školy, které tak podporujeme v jejich studiu například v oborech textilního dizajnu.

Kvalita výrobků

Kvalita našich produktů je kontrolována přímo ve výrobě. Tato kontrola je v naší společnosti velice přísná a důsledná. Probíhá jak na vstupu materiálů do výroby, tak v samotném průběhu výroby. Samozřejmostí je výstupní kontrola při expedici. Výrobky jsou namátkově testovány a to testy na srážlivost, pevnost a stálobarevnost. Touto kontrolou tak minimalizujeme pozdější reklamace a získáváme cenné informace o použitých materiálech.

Popis materiálů

Pro výrobu froté a vaflových materiálů, používáme různé druhy kvalitních barvených a přírodních přízí.

Příze: prstencové příze 16/1, 20/2 (ring spun)

Složení výrobku: vedle klasické 100% bavlny nabízíme obchodním partnerům různé úpravy a to bavlny česané, mykané a microbavlny. Dále nabízíme směsi bavlny a různých přírodních materiálů jako je modal, bambus, hedvábí, kašmír, ovčí vlna, tencel. Příze těchto materiálu se přidávají v poměrech dle přání zákazníka.
Gramáž: od 340 g/m2 – do 1100 g/m2.
Praní: od 60 °C – do 95 °C

Informace o výrobním závodu

Měsíční výrobní kapacita: je cca 80 tis. kusů rozmanitých textilních výrobků.
Roční produkce: cca 1500t tkaných Dobby textilií a cca 1000t Žakárské tkaniny.

Vybavení výroby: výroba je osazena moderními průmyslovými stroji a to 10 x Dobby tkalcovský stav, 12 x Žakarový tkalcovský stav, 1x automatická stříhací a šicí linka, 75x šicí a vyšívací průmyslové stroje, 1x automatická linka detektor kovů (používá se před balením a expedicí hotových výrobků pro zjištění přítomnosti kovů např. jehel z šicích strojů atd.).
Výrobní plocha závodu: se nachází na cca 20 tis. m2 z toho 12 tis. m2 je tkalcovna, 8 tis.m2 tvoří šicí dílny, sklady materiálů a administrativa.
Zaměstnanost:Ve výrobě je zaměstnáno celkem 250 zaměstnanců.

Certifikace výroby froté:

Certificates & Licences GOTS and Organic Exchange,Iso 9001,Iso 14001, OHSAS 18001, Ekotex 100 Standard,BSCI

Máte nějaké otázky? Zodpovíme je. Prosíme o pečlivé vyplnění kontaktních údajů.

Nevyplňujte toto pole: